על מנת לנצל את הגינה גם בחודשי הקיץ החמים, יש לתכנן גינה כך שנוכל לשהות וליהנות בה למרות החום והלחות, לפחות בשעות מסוימות. האביב זו העונה להתחדשות והתרעננות בכל תחומי החיים. הגינה היא מקום טוב להרגיש את השינוי במזג האויר והרצון לבלות יותר בחוץ מאשר בבית.

הנה מספר טיפים להנעים את השהות בגינה בחודשי הקיץ:

זרימת רוח – תחילה יש לבדוק איזה אזור בגינה חשוף לזרימה של רוח ובאיזה שעות. נשתדל לא לחסום זרימה זו ע"י גדרות בנויות או שיחים. במקרה ואזור הישיבה בגינה "חסום" לזרימת אויר אפשר להשתמש במאוורר (תלוי מתקרת פרגולה, מקיר הבית או ניצב על עמוד).

הורדת טמפרטורה – יש לדאוג להצללה באזורי הישיבה והבילוי – נטיעה של עצי צל, הצבת שמשיות, פרגולות מחומרים שונים או שילוב בינם (צמחים מטפסים על אלמנטים שונים). בריכת שחיה תמיד יכולה לעזור – ולאו דווקא בשטח גדול, אפשר בריכה צרה וארוכה לשחייה, אפשרות נוספת היא בריכה לילדים בלבד או ג’קוזי.

אלמנטים של מים לנוי – מזרקות מפלים, בריכות נוי עם צמחיה ודגים, אלמנטים דקורטיביים של מים – כל אלה תמיד  תורמים יופי ואופי מיוחד לגינה. רעש פכפוך או זרימה של מים, מראה ומגע של מים, יוצרים אוירה "קרירה". בנושא זה כדאי תמיד להתייעץ עם מומחה על מנת לקבל את האפקט המתאים וברמת תחזוקה מינימאלית.

צמחייה לגינה – לבחור צמחיה עמידה לחום, שמש ומחלות. להשתדל לבחור צמחים שנותנים אוירה של "קלילות ותנועה", רצוי בעלי עלים קטנים, עשבוניים שנעים ומרשרשים ברוח.

השקיה לגינה: מערכת השקיה ממוחשבת ומותאמת לצמחיה – תעזור גם לחיסכון במים וגם למראה טוב של הצמחייה. כמו כן יש לכוון את מחשב ההשקיה לשעות הבוקר המוקדמות.

ריצוף לגינה – כדאי לבחור חומרי ריצוף שיהיו נעימים להליכה ברגלים יחפות ועם זאת עמידים להחלקה כאשר הם רטובים. לבחור חומר שאינו מתחמם בשמש ולא בהיר עד כדי סנוור. מומלץ – אבן טבעית עם גימור התזת חול או דקים מעץ וכד’. לא מומלץ – חומרים עשויים בטון (מתחממים מאוד בשמש ופולטים חום).

ריהוט גן – טוב להשתמש ברהיטי אלומיניום, עץ, קש, ראתן או במבוק.

בדי ריפוד לריהוט גן: כדאי שיהיו מחומרים טבעיים כמו כותנה, יוטה ולא מסיבים סינטטיים שגורמים להזעה.

צבעים – כדאי לבחור בצבעים "קרים" כמו כחולים, טורקיז, ירוק מנטה, אפור, לבנדר, גוונים פסטליים ולבן.

הגנה מלחות – אזורי ישיבה לשימוש בשעות הערב והלילה חייבים להיות עם קירוי המספק הגנה בפני לחות.

הגנה מיתושים – קיימים בשוק אביזרים שונים להגנה מיתושים – רצוי שיהיו גם בעלי ערך דקורטיבי וריח נעים – כמו לפידים עשויים מקנה במבוק, נרות ומנורות מיוחדים וכד’.

וטיפ אחרון – להגיש בקיץ מאכלים "מקררים" כמו אבטיח ופירות צוננים, קנקן לימונדה עם נענע, לואיזה וקוביות קרח, סלטים טריים עם הרבה עשבי תיבול ולימון. שיהיה לכם קיץ נעים ומהנה.

Enregistrer