בריכת נוי – משדרגת כל גינה
בריכות נוי הן כלי רווח לעיצוב גינות פרטיות. בדומה לכל מרכיב אחר בגינה פרטית, גם בריכות נוי באות לתרום לאווירה הכללית של גינה כזו או אחרת. מדובר בכלי אשר יכול להאיר את האווירה של כל גינה מכל סוג ולספק לה ערך מוסף. ברכישת בריכת נוי כזו או אחרת, כדאי לחשוב על האופי הכללי של הגינה ועל מאפייניה המיוחדים. בריכת נוי חייבת להשתלב עם שאר מרכיבי הגן השונים, ולהתאים להם באופייה ובעיצוב שלה. יש סוגים שונים של עיצוב בריכות נוי ויש לבחור את העיצוב המתאים לכם. אין ספק, כי בריכת נוי לגינה בסגנון יפני, למשל, לא תהיה דומה כלל וכלל לבריכת נוי לגינה בסגנון ישראלי.

איך בוחרים את המיקום של בריכת נוי?

מיקומה של בריכת נוי בתוך המערך הכללי של הגינה, תלוי במידה רבה באופי הבריכה הנרכשת. בריכת נוי הכוללת צמחייה תהיה חייבת להיות ממוקמת במקום בו ישנה חשיפה לשמש במשך 4 שעות לפחות. לעומת זאת, בריכה הכוללת דגים בלבד, יכולה להיות ממוקמת במקום מוצל יותר. בכל מקרה, אסור לבחור במקום בו ישנה קרינת שמש ישירה. קרינה כזו יכולה להוביל להופעת צמחייה ירוקה בלתי רצויה. כמו כן, מומלץ להציב את הבריכה ליד מקומות הישיבה בגינה, על מנת שיהיה אפשר ליהנות מיופייה ומרחש המים המרגיע שהיא מעניקה.
אלמנט נוסף אליו חשוב לשים לב בבחירת מיקום לבריכת נוי הוא הקרבה למקורות מים וחשמל. חשוב לדעת, כי בריכת נוי מצריכה שימוש במשאבה ופילטרים למים, על מנת לשמור על ניקיונם. על כן, חשוב מאוד לבחור במקום בו ישנה נגישות וזמינות למים וחשמל כדי לתפעל את הבריכה בצורה אופטימאלית.

בחירת הגודל של הבריכה
מרכיב נוסף וחשוב בעת עיצוב בריכת נוי הוא גודל הבריכה. גודלה של בריכת נוי צריך להיקבע בהתאם לאופי הכללי של הגינה. התקנת בריכת נוי גדולה מדי עלולה, במקרים רבים, לתפוס חלק נרחב משטח החצר, ואף ליצור צפיפות לא נעימה. יחד עם זאת, התקנת בריכה קטנה מדי יכולה להיות חסרת משמעות מבחינת העיצוב והאופי הכללי של הגינה. לפיכך, אמור, יש חשיבות להתאמה מקסימלית בין גודל הבריכה לגודל הגינה.