שימוש בדקים לגינה הוא אחד מהטרנדים הנפוצים כיום בתחום עיצוב הגינה. זהו פתרון יעיל הן מבחינת איכות הסביבה והן מבחינה אסתטית, כשבונוס נוסף כאן טמון בעלות הכספית הנמוכה. התקנת הדקים מתבצעת על ידי בעלי מקצוע מומחים שיודעים כיצד להתאים הדק לסוג הגינה, שטחה, לסביבה האקולוגית ולאלמנטים שונים הקשורים לגינה.
דבר בסיסי שחשוב לדעת בטרם אנו מתקינים דק לגינה הוא שישנם סוגים שונים של דקים. כאן יש לנו 2 אופציות – דק עץ טבעי לגינה או דק סינטטי מלאכותי.

דק מעץ, דק סינטטי, צבע, התאמה לשטח, בחירת מתקין דק

  • דק מעץ טבעי שומר על מראה אותנטי יותר של הגינה ומשתלב כחלק מהסביבה הטבעית של הגינה. לכן, דק מעץ מתאים יותר לאלו שאוהבים לחוש באווירה הטבעית ביותר או שמעדיפים ללכת על חומר מקורי. יחד עם זאת, דק מעץ דורש תחזוקה מיוחדת וגדולה יותר לעומת הדק הסינטטי.
  • הדק המלאכותי כיום מגיע בשלל צבעים יפים כך שניתן להתאים את הצבע לסביבת הגינה. בנוסף, הוא הוא עמיד יותר לעומת דק העץ ולפיכך אינו דורש תחזוקה. לכן למי שמחפש פחות השקעה בגינה ובתחזוק הדקים, דק סינטטי היא הבחירה המתאימה לו.
  • כשאנו בוחרים צבע לדק, בין אם מדובר בדק טבעי או מלאכותי, יש להתחשב באספקטים שונים מעבר למראה העיצובי. דק בהיר מצד אחד מתלכלך במהירות אך יחד עם זאת הוא מונע את קרינת השמש. מנגד, בדק כהה כתמים פחות בולטים לעין אך מצד שני קרינת השמש משפיעה עליו באופן משמעותי כך שהוא יהיה חם מאוד.
  • יש להתאים את הדק לאופי ואקלים הגינה. לדוגמא, אם הדק נמצא באזור מוצל אפשר לבחור בצבע כהה כי גם כך הוא לא מקבל את קרינת השמש. כמו כן, וכאן נכנס לתפקיד מתקין הדק, יש לקחת בחשבון את גודל השטח ולהתאימו מבחינה עיצובית לשאר הרהיטים והאלמנטים שמסביב.
  • לפני שאנו בוחרים מתקין דק חשוב לבחון היטב את הניסיון המקצועי שלו ולהתרשם מעבודות שביצע. אין להקל ראש בבחירת מתקין דק, כיוון שהחיסכון בהתקנת הדק עלול לרדת לטמיון במידה ותתבצע עבודה מרושלת. אנו בגינונים התקנו דקים בגינות רבות ברחבי הארץ לשביעות רצונם של לקוחות רבים ובעזרת הניסיון הרב שצברנו במשך השנים, אנו נתאים באופן מושלם את הדק לגינתכם הפרטית ונבצע התקנה בצורה המקצועית ביותר.Enregistrer