הצורך לתכנן גינה חסכונית במים ושהתחזוקה שלה תהיה מינימאלית חשוב מאוד בזמנים בהם משק המים נמצא במחסור. הגינה צריכה להיות מקור להנאה ולא מטרד שמצריך הקצאת זמן רב לטיפול ומקור להוצאות גבוהות.
היום נוטים להחליף את הדשא הזולל מים בדשא סינטטי קבוע. קיימים בשוק סוגים שונים של דשא ברמות שונות. אנו נוהגים להשתמש בדשא בעל 4 גוונים שקרוב מאוד במראה לדשא אמיתי. היתרונות של דשא סינטטי – ראשית והכי חשוב הוא החיסכון בהשקיה מרובה. בנוסף אפשר להשתמש במשטח דשא סינטטי ליצירת פינת זולה, פינת משחקים לילדים וכדו’.
מהבחינה הזו הדשא הסינטטי עושה את העבודה. אפשר להשאיר את הריהוט והמשחקים על הדשא ואין חשש שיירטבו מהממטרות. יתרון נוסף לדשא הסינטטי הוא האפשרות לשתול עצים גדולים בלי חשש שהדשא לא יצמח תחתם מחוסר שמש. כך גם מצליחים לפתור את בעיית הנטייה שלו להתחמם ולחמם את הסביבה.
חומרים נוספים שמשתמשים בהם בגינה הם חיפוי בחלוקי נחל, בזלת גרוסה או שבבי עץ, אלו הם פתרונות מוצלחים ליצירת פינות יפות ומעניינות שלא דורשות תחזוקה מרובה וצריכת מים. אפשר להוסיף גם ספסל קטן בקצה השביל ואלמנט מים כדי ליצור עניין.
חשוב מאוד כשבאים לתכנן את הפינות בגינה שסוג החיפוי יתאים למיקום כלומר: השימוש בחלוקים או בזלת גרוסה מתאים לפינות מרוחקות בגינה ולא בסביבת הכניסה לבית כדי לא להכניס הביתה לכלוך שנתקע בנעליים.
מתחת לעץ נשיר עדיף לחפות במשטח שאפשר לנקות בקלות וכדו’. ליד הבית רצוי לתכנן רחבות גדולות ומרווחות מריצוף חוץ יפה שלא מחליק, כמו ריצוף דמוי פרקט איכותי ואסתטי או על ידי שימוש בחיפוי דק. בשוק קיימות מספר אופציות של דקים לגינה – דק אורן שהוא הזול ביותר, דק איפאה ודק סינטטי ממוחזר. היתרונות של דק אורן הן שהוא הזול ביותר וההתיישנות שלא מתאימה לגינות כפריות (עניין של טעם). אך דורש תחזוקה, כך גם האיפאה שדורש שימון העץ פעם בשנה. לעומת זאת הדק הממוחזר הסינטטי יקר מאוד, אך מחזיר את ההשקעה שלו אחרי שנה בכך שאין צורך לשמן ולצבוע אותו. הוא מאוד יפה, בא במספר גוונים ועמיד לאורך זמן.
חיפוי נוסף ויפה שאנו נוהגים להשתמש בו הוא רחבה של אבני מדרך מבזלת או מאבן כורכר פרוסה כשביניהם חלוקי נחל או דשא סיני. רחבה מסוג זה היא מאוד מעניינת בגינה ויוצרת פינה ירוקה וטבעית ללא שימוש בדשא.
בתכנון גינות השמים הם הגבול, הכי חשוב הוא להתאים את הגינה לצרכים של הלקוח מבחינת התקציב, הרצונות, והחלומות של הלקוח. כך אפשר לקבל גינה יפה וירוקה בתחזוקה קלה ובחסכון של מים ללא צורך לייבש את הגינה.Enregistrer