מאמר זה מציג פרוייקטים שונים של עיצוב גינות שבוצעו ע"י גינונים. פרוייקטים אלה מבוססים על עקרונות הפנג שואי, שיטת תכנון וארגון סביבת הבית היוצרת חיבור הרמוני עם הטבע.

  • הריצופים, דקים מעץ ובריכת השחייה – קיימים.
  • הגינה עוצבה ברוח גינה יפנית ובהתאמה לאזורנו.
  • גינה אופטימאלית – מרובעת או מלבנית, אין חוסר באף אזור. מיקום הבית מרכזי על המגרש – טוב מאוד.

פנג שואי אזור מס. 1 – צפון – מייצג את הקריירה והמסע שלנו בחיים.

אלמנט מים שולט באזור – מים. אלמנט תומך – מתכת. מחליש – אדמה. מומלץ אלמנט מים + סלעים ואבנים (מתכת), אלמנט נוסף של "זרימה" "נחל יבש" וצמחי מים. האנרגיה הבאה מכוון זה היא רגועה ושקטה – להשאיר אזור פתוח. צבעים מומלצים: כחול, שחור, צבעים כהים. המים ימשכו גם ציפורים על מנת לעודד אנרגיה מכוון זה.

פנג שוואי אזור מס. 2 – דרום מערב – מייצג זוגיות ושותפות. נחל יבש

אלמנט שולט – אדמה. אלמנט תומך – אש, אלמנט מחליש – עץ. יש להשאיר אזור מטופח ומאוזן. האנרגיה המגיעה מכביש הרחוב יוצרת "חץ מורעל" ולכן אלמנט המתכת המעוגל שנמצא בכניסה הוא מצוין (מרכך את הכניסה), כמו כן כמו כן שני עמודי התאורה יוצרים אלמנט זוגי" – טוב. ריצוף השביל מחזק את אלמנט האדמה – צורות ריבועיות בצבע טרה קוטה. המלצה: לצבוע את עמודי הפנסים ו/או את אלמנט המתכת באדום (על מנת לחזק אלמנט האש) + מטפס בצבע מתאים – אלמון הודי. צבעי האזור הם לבן, ורוד ואדום + צבעי האדמה.

פנג שואי אזור מס. 3 – מזרח – מייצג בריאות ומשפחה.

אלמנט שולט – עץ. אלמנט תומך – מים. אלמנט מחליש – מתכת. האנרגיה הבאה מכוון המזרח היא טובה ונדיבה. הבריכה ודק העץ שנמצאים באזור הם מצויינים. לחיזוק האזור – 3 צמחי אירוס + 3 עצי ברכיכטון. צבעים – חום, ירוק, תכלת, טורקיז. צורות של אלמנט עץ – פסים לאורך בעיקר כלפי מעלה. ברכיטון לכן מתאימים גם צמחי אירוס וגם עצים זקופים (ברכיכטון). ציפוי גדר הרשת בקני במבוק יחזק את האזור.

פנג שוואי אזור מס. 4 – דרום-מזרח – מייצג שפע, מזל, הצלחה (קשור לכסף).

אלמנט שולט – עץ. אלמנט תומך – מים, אלמנט מחליש – מתכת. מתאים מאוד עצי פרי, עצי הדר שפריים מזכיר "זהב", אזור טוב לעבודה בגינה, תבלינים – מעשירים את השפע (מזון). צבעים – ירוק, אדום, כחול, סגול. אפשר לשים קערת מים (רצוי מאבן) או מגשי הזנה לציפורים (מעץ) על מנת למשוך אותן לגינה ולעורר את הצ’י באזור.

פנג שואי אזור מס. 5 – מרכז – קושר את כל האזורים מייצג את אחדות המשפחה.

אלמנט שולט – אדמה אלמנט תומך – אש. מתאים כדי חרס, צורות ריבועיות, קוים ישרים צבעים אלמנט מים מבמבוק – צבעי אדמה ואש. הבית נמצא באזור הזה – מצוין. במרפסת הסלון, אפשר להוסיף כדי חרס או טרה – קוטה עם פרחים בצבע אדום ו/או צהוב, כתום – בקטע ששייך לאזור 5.

פנג שוואי אזור מס. 6 – צפון-מערב – מייצג חברים, מסעות, תמיכה מבחוץ (כוחות עליונים, מנטורים).

אזור של שלוה ושלום. אלמנט שולט – מתכת. אלמנט תומך – אדמה. אלמנט מחליש – אש. צבעים – לבן, צבעי מתכת וצבעי פסטל, תכלת שמים. אזור טוב לקבלה מבחוץ – במקרה שלנו זרימה טובה של אויר מהים, מתאים לצמחים שמגיבים לרוח (עשבוניים), יחד עם זה דורש "הרגעה" ע"י חפץ כבד על מנת למנוע אנרגיה לא צפויה שבאה מכוון מערב. לכן מתאים סלעים כבדים וצורות "רכות" – ראה צורת הגבעה הירוקה, וסידור האבנים והסלעים. אלה יחזקו את אלמנט המתכת והאדמה.

פנג שואי אזור מס. 7 – מערב – מייצג יצירתיות וילדים.

אלמנט שולט – מתכת. אלמנט תומך – אדמה. אלמנט מחליש – אש. האזור מוגן (ע"י הבית השכן) – טוב. יקבל הגנה נוספת ע"י הצמחיה החדשה ליד הגדר. במקרה זה החלטתי להוסיף שיחים עם פריחות צבעוניות לאורך השנה כיוון שרוב האזור מרוצף – אלה יתנו תוספת של צבע, חיים ושמחה אזור טוב לחניית המכונית (מתכת). צבעים – לבן, אפור, צבעי פסטל ומתכות.

פנג שואי אזור מס. 8 – צפון-מזרח – מייצג הגות לימודים, מדיטציה.

אלמנט שולט-אדמה. אלמנט תומך-אש, אלמנט מחליש – עץ. אזור טוב לפינת למידה, קריאה ומדיטציה. מתאים לפינת התרגעות, הסתכלות פנימה. הסינים עולים לראש הר על מנת להתבודד ולעשות מדיטציה. לכן ההתרוממות של הדק באזור זה מצוינת (מסמלת הר). העץ בפינה – שיטה משולשת (בכותי) מסמל את ההתכנסות פנימה. לידו בחרתי לשתול ברברית יפנית – עלווה אדומה, לחיזוק אלמנט האש, על מנת ל"תמוך" את אלמנט האדמה ולהחליש את העץ שנמצא כאן בעודף. הבמות של הדק בנויות בצורות רבועיות ומלבניות וזה מחזק את אלמנט האדמה השולט טוב באזור. מומלץ להוסיף מתכת ע"י ריהוט או עמודים לפרגולה. כמו כן אם בוחרים להשתמש בבד (לקירוי או לרהוט) לבחור בצבעי אדמה – אש (צהוב/כתום/אדום/צבעי חול ואדמה).

פנג שואי אזור מס. 9 – דרום – מייצג מוניטין והכרה.

אלמנט שולט – אש. אלמנט תומך – עץ. אלמנט מחליש – מים. מומלץ בכניסה לבית כד עם קמליה פורחת בצבע אדום. בפינת גגון הכניסה מומלץ לתלות פעמון רוח מבמבוק על מנת לנטרל "חץ מורעל" מעל הכניסה. על הקיר במבואת הכניסה לתלות אלמנט עשוי עץ, או אביזר דקורטיבי בצבעי אש, או נרות על מנת "למשוך את הצ’י לכוון דלת הכניסה. אפשרות נוספת – לצבוע את קירות מבואת הכניסה או את דלת הכניסה בצבע אש יפה. להוסיף תאורה.

השרות הנוסף שאנו ממליצים לעיין בו הינו הקמת גינות גג יפות שווה ביקור!

לעיצוב גינת החלומות
צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

נשמח לענות על כל שאלה