הגינה היא החיבור היחידי שיש לנו עם הטבע, במיוחד לאלו הגרים בערים מתועשות וגדולות ולא מצליחים למצוא לעצמם סוף שבוע פנוי כדי שיוכלו לזרוק את עצמם בצימר כפרי מלא ירוק מסביבו, ופשוט לנשום את האוויר של הטבע ולהבחין עד כמה הוא שונה מהאוויר עפוף עשן המכוניות ובתי החרושת בעיר מגוריהם.

לעיצוב גינת החלומות
צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

לעיצוב גינת החלומות צרו עמנו קשר

כיצד הגינות הפרטיות מייחדות את הבית?

כאשר אנו נמצאים בבית בעל גינה פרטית, במיוחד כאשר בבית שלנו אין גינה כזו, אנו יכולים להבין את היתרונות הרבים הקיימים בגינה הפרטית ולהעריך אותם. הגינה הפרטית משמשת כמעין חלקה קטנה של יער סודי, ששייך אך ורק אליכם, הטומן בחובו סיפורים קסומים על לילות רומנטיים לאור נרות, או בקרים של חורף בניחוח אירופאי קריר בעוד שהשמש מציצה אלינו מבעד לענפי העצים.

תכנון והקמת גינה בבית מינימליסטי בכרכור

עיצוב ותכנון גינה בדירת גן בהרצליה

תכנון והקמת גינה בדירת גן מעל חניון ברעננה

תכנון והקמת גינה בבית כפרי מדורג בזכרון יעקוב

תכנון והקמת גינה בבית מודרני ברמות השבים

גינות מעוצבות

תכנון גינה בדירת גן בכרכור

היתרונות של גינה פרטית מעוצבת: למה עיצוב גינה פרטית הוא כה חשוב?

נוסף לאווירת הצימר הכפרי שהגינה הפרטית משרה על הבית, יש לגינה הפרטית מעלות רבות. הגינה יכולה לשמש לכם כחדר אוכל, במידה ואתם נהנים לבלות באוויר הצח ובשמש נעימה בזמן הסעודה, במיוחד כאשר מגיעים אורחים לבית. הובילו אותם אל גינתכם המעוצבת, והם לא ירצו לעזוב. אורחים מתפעלים מן היופי המצוי בגינות כאלו, מן הפרקטיות שלהן והשימושים הרבים שהגינה יכולה לייעל.

אם יש לכם ילדים, גינה פרטית תוכל לשמש להם כפארק משחקים בטוח וקרוב לבית, כך שהם יוכלו ליהנות בכיף ואתם תוכלו ליהנות מראש שקט ולדעת שהילדים בטוחים וקרובים לבית. אם יש לכם חיית מחמד, היא תהנה לשהות בשמש החמימה בשעות הבוקר, ואף תוכלו למקם בחצר פינה קטנה בשביל החיה.

עיצוב גינות פרטיות – טיפים לעיצוב נכון

  • תמיד חשוב לתכנן מראש עיצוב גינה פרטית. תצטרכו לדעת מה יהיו השימושים בה, כמה צמחים אתם רוצים לשתול, האם אתם רוצים עצים בגינה, ומה לגבי רהיטים או אפילו נדנדה אותנטית לתחושת רוגע? כל אלו דורשים תכנון מוקדם של עיצוב הגינה, על מנת שתוכלו למקסם בצורה המירבית את שטח גינתכם.
  • הקפידו לא להעמיס בצמחייה בגינות קטנות יותר, כיוון שצמחייה עמוסה מידיי תוכל ליצור תחושת מחנק וחוסר נעימות, ולשדר את ההיפך מאווירה שקטה ורגועה.
  • חשוב לסלול שבילים בגינה, העשויים מאבנים או מעץ, כדי שיהיה ניתן ללכת בגינה מבלי לדרוך ולרמוס את הצמחייה או הפרחים היפים ששתלתם. סלילת שבילים כזו תורמת לתחושת סדר ואסתטיקה בגינה, והופכת אותה ליעילה ופרקטית מבחינת מחייה.
  • הגינה משרתת אתכם, ואתם משרתים גם אותה. חשוב לזכור שצמחייה חיה מביאה עמה עבודת גינון, כמו שתילה של צמחים חדשים, דישון האדמה, השקיית הצמחים, ליקוט עשבים שוטים, וטיפול במזיקים.
  • תמיד כדאי להתייעץ עם מומחה, דוגמת אדריכל נוף, היכול לעזור לכם לנצל את שטח הגינה בצורה הטובה ביותר.