לקראת עונת החגים בחרנו מספר צמחים בעלי פריחות לבנות ומרהיבות המוסיפות לעיצוב גינה הביתית טאץ’ חגיגי ויוקרתי. יש משהו בשילוב של הפרחים הלבנים עם הירוק של הצמחייה שיוצר אוירה מאוד נקייה ומיוחדת. קיימים בטבע מספר גדול של צמחים עם פריחה לבנה, מעצים, שיחים, מטפסים, פרחים, פריחות לבנות ועד צמחי כיסוי וחיפוי לקרקע. חלק מהם רב שנתיים אך הרב פורח באביב ועד סוף הקיץ. חלק מהצמחים גם בעלי ריח המשדרגים את השהייה בגינה בערבי הקיץ.

בגינה ביתית בינונית, רצוי לשתול כ-4-5 עצים, המצלים על הגינה ומוסיפים גם צורה וצבע לנוף. בין העצים עם הפריחה הלבנה קיים עץ "הבוהנייה" המתאים לגינה הביתית, עץ צל גדול מעוגל, נושר, צמיחה מהירה, גדל בשמש מלאה וצל חלקי, פריחה שופעת באביב, מתאים לכל האזורים בארץ פרט למקומות גבוהים. עץ נוסף בעל פריחה לבנה מרשימה הוא ה"לגסטרמיה מכלוא-נאצ’ס", עץ קטן מעוגל, גדל בשמש מלאה, נושר, קצב צמיחה בינוני, פורח בקיץ, שלכת צבעונית, עמיד לקור, מתאים לכל האזורים בארץ.

בין עצי הפרי בעלי הפריחה הלבנה יש את ההדרים, עצים בגודל בינוניים, מתאימים מאוד לגינה הביתית, גם שימושי-נותן פרי כל השנה (לימון), גם פורח ומפיץ ריח נעים בזמן הפריחה. עץ יפה שנקרא "פיטנה" או "פלומריה" שפרחיו הריחניים משמשים לזרי כלות. בין השיחים קיימים מורנים, היביסקוס, ליקלופליום וורד ועוד…

קיימים מטפסים יפיפים ים תיכוניים עם פריחה לבנה מרהיבה ביניהם הבוגונביליה, זהו שיח קוצני פראי שמתאים בעיקר לגינות גדולות ורצוי לשתול אותו בקצה המרוחק של הגינה, כך אפשר לתת לו לצמוח בלי לגזום את הפריחה המדהימה שלו. יתרונו הגדול שהוא חסכוני במים, אפשר לשתול בכד ולתת לו לצמוח על פרגולה או בחניה בסגנון ים תיכוני. הפריחה שלו כל כך מלאה שאפשר להשתמש בפרחים הלבנים לקישוט שולחן חג. מטפס נוסף הוא הטרכילספורום היסמיני, בעל מופע פריחה יפה כל השנה, יכול לגדול בחצי צל וכן להשתמש בו לכיסוי משטחי קרקע. למי שאוהב פרחים בסגנון של ורדים קיים המטפס שניקרא ורד מטפס אייסברג, הוא תדיר ירוק, גדל בשמש מלאה, בהשקיה בינונית, עונת הפריחה – קיץ-סתיו, הייחודית שלו – פריחה ריחנית, עלווה מבריקה, פריחה שופעת, גדל בכל האזורים. כמובן יש מגוון רחב של יסמין. בעשבונים רב שנתיים יש "קלות",אירוס, חרציות, שושן צחור והאגפנתוס אפריקני, גדל בשמש מלאה – צל חלקי, פריחה מרהיבה באביב-קיץ מתאים לכל האזורים פרט לערבה ונגב. מתאים בגינה בקבוצה.

עשבוני נוסף יפיפה עדין שמרבים להשתמש בו לאחרונה בגינון הציבורי והביתי הוא ה"גאורה קיפחת", זהו צמח שגדל מהר, בשמש מלאה-צל חלקי, עונת פריחה קיץ-סתיו, ייחודיות – פריחה מרהיבה ושופעת, כדאי לשתול בקבוצה, במיכל או מסלעה, מגיע לגובה 50 ס"מ. לחיפוי שטחי גינה גדולים בצמחיה עדינה ופרחונית אפשר להשתמש ב"סלסלי הכסף", אפשר לשתול אותם בין השיחים וכך לקבל כתמי צבע לבן מהפרחים הקטנים והריח שמופץ הוא בונוס נוסף. כמובן קיימים את כל סוגי הפרחים החד שנתיים/עונתיים.

צמח משתרע נוסף זהו הבקופה "סנופלייק" שפורח רוב השנה, מתאים בעציץ. קיימים עשרות סוגים של צמחייה עם פריחה לבנה המתאימים לגינה הביתית, מעצי צל ועד שיחים וצמחי כיסוי בשלל גוונים של ירוק. השילוב הנכון בינם עם הפריחה הלבנה יוצר הרמוניה ואוירה מיוחדת. בשנים האחרונות אנשים מטפחים את הגינה ומשלבים בה אלמנטים רבים מלבד הצמחיה, כדים ועציצים יפים, אפשר לשלב גם ריהוט לשהייה בחוץ עם ריפוד בהיר/לבן המשתלב יפה עם הפריחה הלבנה ושולחן אוכל עם מפה בהירה להשלמת המראה החגיגי.

השרות הנוסף שאנו ממליצים לעיין בו הינו הקמת גינות גג יפות שווה ביקור!

לעיצוב גינת החלומות
צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

נשמח לענות על כל שאלה