שלבי תהליך אדריכלות נוף לגינות פרטיות

עיצוב של גינה הוא תהליך הכולל לא מעט שלבים ודומה מאד לתהליך של עיצוב בית או דירה. ישנם לא מעט דברים ומשתנים שצריך לשוב עליהם ולקחת בחשבון והדבר הטוב ביותר שניתן לעשות במידת האפשר הוא שכירת השירות של איש או אשת מקצוע מהתחום של אדריכלות נוף. חשוב מאד להקפיד על ביצוע כל השלבים הדרושים על מנת לוודא שהגינה תוקם באופן מושלם ולא תהיינה שום תקלות בהקמה ובצמיחה של פינת החמד הירוקה.

השלב הראשון הוא בדרך כלל שלב של פגישת היכרות והגדרת מטרות עם איש או אשת המקצוע. הם ישרטטו את השטח הקיים על פי המידות הרצויות לגינה וישמעו מהלקוח מה הוא היה רוצה, מה הוא מצפה לראות או לקבל בגינה ועל אילו רעיונות הוא חשב. מי שאמון על התהליך מטעם אדריכלות נוף יידע בדיוק מה ואיך לשרטט על דפי ההכנה כדי להמשיך בתהליך. כך למשל במידה ויש רצון שהגינה תכלול כמה אזורים שונים של צמחיה – יש לשרטט אותם כך כבר בהתחלה כדי לקחת אותם בחשבון.

לעיצוב גינת החלומות
צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

לעיצוב גינת החלומות צרו עמנו קשר

שלבים בבניית אלמנט מים

נביעה של מים מסלע

בריכות שיקוף

בריכות נוי

אלמנטים יחודיים

מה נותן ידע בתחום של אדריכלות נוף?

מי שמבין באדריכלות נוף ועיצוב גינות יידע לייעץ ללקוח לאורך כל תהליך עיצוב הגינה ויוכל לתת רעיונות שהלקוח אולי לא חשב עליהם. איש המקצוע יוכל לכוון את הלקוח לסוג הצמחייה המומלץ והמתאים ביותר לו, לבית שלו, לצרכים שלו ולבני המשפחה שלו. הוא יידע לתת מידע אודות שתילת עצי פרי או פרחים, צמחייה עונתית ואפילו הקמה של בריכת נוי עם או בלי דגים. זהו בעצם הביטוי של שיתוף הלקוח בתהליך של אדריכלות נוף – שיתוף מידע, שיתוף פעולה עם הלקוח ומציאת הפתרון המתאים לו ביותר.

המשך התהליך ושרטוטו

לאחר שכל השרטוטים מוכנים זה בעצם השלב שבו עבודות ההכנה הסתיימו וצריך למצוא את חברת הקבלן שתבצע הלכה למעשה את העבודות ותקים את הגינה תוך התבססות על השרטוטים והתכנונים. במידה ואת התהליך ליווה מומחה אדריכלות נוף הוא נשאר בשטח כדי לפקח על העובדים ולוודא שכל העבודות מתבצעות כמו שהוא תכנן כדי להגיע לתוצאה הרצויה מבחינתו ומבחינת הלקוח. איש המקצוע בעצם הופך למנהל העבודה בגינה לכל דבר ועניין וכל פעולה של העובדים עוברת דרכו ומקבלת את האישור שלו.

שלב נוסף בתהליך יכול להיות בחירה מושכלת של החברה שתבצע את העבודות.

את הבחירה כדאי לבצע לאחר קבלת המלצות והתרשמות מעבודות שביצעה חברה שעשויה להיות רלוונטית. בחירה כזאת תסייע רבות בהגעה מהירה ומקצועית אל היעד הנכסף – גינה מעוצבת ומוכנה לשימוש בדיוק כפי שהלקוח רוצה ומצפה. אין ספק שכאשר תהליך אדריכלות נוף מבוצע על פי כל השלבים תתקבל גינה מושקעת, מתאימה ונכונה ללקוח ולכל צרכיו.