הקמת גינה במרפסת

במידה ויש לכם מרפסת בדירה אתם יכולים להפוך אותה לגינה ססגונית ויפה לא פחות מגינת קרקע בסיוע מעצבי גינות מומחים בעיצוב גינות גג ומרפסות. גינות גג ומרפסות דורשות הליך עבודה ייחודי ושונה, עקב תנאי השטח השונים מהתנאים בגינת הקרקע. המטרה בעיצוב גינה במרפסת היא לנצל בצורה האופטימלית את שטח המרפסת ולעצב את הגינה בצורה שתתאים לתנאי השטח ושתהיה האפשרות ליהנות במרפסת או בגג כפי שנהנים מגינת קרקע.

בין אם מדובר במרפסת שמש, מרפסת קטנה או גדולה או מרפסת גג, בעזרת תכנון נכון של החלל ניתן ליצור גינה יפהפייה שתשדרג את המראה של הבית ותעניק לכם פינה אקולוגית בתוך הבית בה אתם יכולים ליהנות מהצמחייה, הריהוט ומתחושות השלווה שהגינה מעניקה.

לעיצוב גינת החלומות
צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

לעיצוב גינת החלומות צרו עמנו קשר

גינת גג במרכז תל אביב

גינת גג בדופלקס בתל אביב

שיפוץ גינת גג בחולון

גינת גג

גינת גג חלומית בחלומות כרכור

עיצוב ושיפוץ גינת גג בראשלצ

גינות גג

גינת גג בהרצליה

מספר דברים שעלינו לדעת בנוגע לעיצוב גינה במרפסת ובגג

 • מרפסת הממוקמת על הגג היא בעלת תנאי שטח ייחודים. היא חשופה לתנאי מזג האוויר כמו: רוחות חזקות, שמש חזקה וכד' ולכן חשוב להשתמש בחומרים וצמחייה מתאימים.
 • תכנון נקודת ניקוז בפינת המרפסת/גג.
 • יש לתכנן את הצמחייה בצורה מוקפדת המתאימה לתנאי מזג האוויר הקשים וכן להתאים את הצמחייה לגודל הכלים (אדניות, כדים, עציצים) ולמיכלים עם איטום וניקוז.
  כמו כן להשתמש בצמחייה ששורשיה אינם אלימים שלא יהרסו את מכלי השתילה. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שימוש בצמחייה שעמידה לרוחות, למחלות ומזיקים.
 • יש לדשן את הצמחייה על בסיס קבוע.
 • יש לתכנן מערכת השקיה מתאימה כשיש לקחת בחשבון שלצמחיה על הגג תערובות קלות שמתייבשות מהר. לכן יש לדאוג שתמיד יש הספקה של דשן ושהמצע תמיד רטוב,
  זה גם מהווה משקל למכלים עם הצמחייה שלא יעופו ויפלו עם הרוחות.
 • יש לבחור מראש את סגנון הגינה המיועדת – אם אנו רוצים להקים גינה הדומה לגינת קרקע באמצעות דשא סינטטי, דק מעץ או סינטטי או גינת נוי
  המבוססת על צמחיה עשירהעם כדים, עציצים ואדניות. כל שיטה דורשת תכנון ודפוס פעולה שונה.
 • חשוב להקפיד שדרכי הכניסה והיציאה מהמרפסת יהיו נוחים ונגישים ללא כל בעיה הפרעה של צינורות, כלים ורהיטים.
  ניקיון – יש לוודא כי הצמחייה והפרחים אינם מלכלכים את הריצוף.
 • חשוב לוודא כי המרפסת יכולה לשאת משקל כבד אותו אנו מייעדים להכניס לגינה (אולי אף נרצה לשתול בגינה עצים קטנים).
 • בחירת ריהוט ואמצעים דקורטיביים מתאימים – כיום ניתן להשיג מגוון רהיטים שונים המיועדים לעיצוב גינה, כך שגם בגינות גג ומרפסות ניתן להשתמש ברהיטים אלה,
  ביניהם: ערסלים, מיטות שיזוף ופרגולה במידה ומדובר במרפסת שמש, פינות קפה, פינות זולה, פסלי אבן, בריכת דגים ועוד.

אין ספק כי גינה במרפסת או בגג יכולה להעניק לכם את התחושה של גינה "אמיתית". בגינה זו ניתן לשלב אלמנטים עיצוביים רבים יחד עם צמחייה אמתית מה שמעניק לנו תחושת מרגוע והנאה מיופיו של הטבע.

הקמת גינות הינו טרנד הקיים בבתים פרטיים וכן במבנים עסקיים המעוניינים לשלב במבנה אזור ירוק הנותן תחושה של חיבור לאדמה ולטבע,
תחושות הנעלמות בנוף האורבני הצפוף של תקופתנו. בגינונים אנו בעלי ניסיון רב בהקמת גינות גג ומרפסות, הן עבור מרפסות קטנות והן במרפסות ענקיות בפנטהאוזים.
וגם בבנייני משרדים במפעלים צמחייה במכלים או אדניות נותן מראה אחר ומעלה את ערך הנכס או לחילופין בעסק גינון מתאים משדר הצלחה.
בגינונים פיתחנו עם השנים שיטה ודרך בכל סוגי הגינות שאנחנו מתכננים, וכך הפכנו לייחודים בתחום. ראשית התחזוקה של הגינות קלה ומינימאלית וחוסכת זמן וכסף.
כן…  וכמובן הגינות מרגשות, מפתיעות לאורך כל השנה מכילות הרבה ומפעילות את הדמיון…
ושנית הידע, הניסיון והשרות באים לידי ביטוי בגינות פונקציונליות, ובבחירת צמחייה המתאימה לאורך שנים.