קיסריה היא עיר עתיקה מאוד, הממוקמת בצפון הארץ – ליד חדרה. היא קרוייה על שם אוגוסטוס קיסר, הוקמה בין השנים 13 ל-25 לפני הספירה, והייתה לבירת ארץ ישראל בשנות התקופה הרומית. קיסריה היא עיר נמל, כלומר, היא יושבת גיאוגרפית על מישור החוף, מה שמעיד על כך שהאוויר בקיסריה הוא מאוד לח ולמלא במלחים ומינרלים רבים מהים התיכון, כמו גם שיש בה רוחות חזקות וקרירות. בנוסף לקיסריה העתיקה, קיים יישוב בעל אותו שם, והוא נחשב ליישוב יוקרתי ועשיר מאוד. הבנייה בקיסריה נמוכה, ומורכבת בעיקר מקוטג'ים ווילות. העיר העתיקה נהפכה למקום בילוי של תיירים מכל רחבי העולם וגם ישראלים רבים, המגיעים לראות את הממצאים וההריסות מימי הרומאים ומהתקופות ההיסטוריות השונות שחלפו על העיר, ולחוש את האווירה העתיקה המשלבת בתוכה אלמנטים צעירים ורעננים כמו מסעדות ובתי קפה רבים הממוקמים באיזור.

לעיצוב גינת החלומות
צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

לעיצוב גינת החלומות צרו עמנו קשר

עיצוב גינות בקיסריה – מה מייחד את הגינות בקיסריה?

כפי שהזכרתי קודם, הבנייה בקיסריה היא נמוכה, מה שאומר לנו שלרוב הבתים בקיסריה יש שטחים רחבים לגינות גדולות ורחבות. עקב השטחים הרחבים שקיימים ביישוב, בניגוד לשטחים מצומצמים יותר בבתים בערים צפופות, ניתן לשתול בגינות בקיסריה עצים רבים וגבוהים, להתקין בריכה גדולה ולעצב את הגינה כאילו הייתה חלק מן הטבע בעזרת שילוב של צמחים ירוקים ורעננים.

תכנון והקמת גינה בבית מינימליסטי בכרכור

עיצוב ותכנון גינה בדירת גן בהרצליה

תכנון והקמת גינה בדירת גן מעל חניון ברעננה

תכנון והקמת גינה בבית כפרי מדורג בזכרון יעקוב

תכנון והקמת גינה בבית מודרני ברמות השבים

גינות מעוצבות

תכנון גינה בדירת גן בכרכור

עיצוב גינות בקיסריה – פרטים שצריך לשים אליהם לב בעת עיצוב גינה

בעת עיצוב גינות בקיסריה, בראש ובראשונה חייבים להתחשב במזג האוויר ביישוב. אם נשתול צמחים שלא מותאמים לסביבת המחייה, הם יכולים לנבול ולמות תוך זמן קצר. כמובן שנרצה שהצמחייה בגינה החדשה שלנו בקיסריה תשגשג ותפרח, ותשמש לנו כיער נסתר בתוך הגינה. אם נרצה לשמור על הצבעים היפים של הטבע הירוק, נקפיד לבחור בחכמה את סוגי הצמחים והעצים שנשתול בגינה.

חשוב לשים לב לשטח של הגינה. לא נרצה להעמיס גינה בעלת שטח קטן יותר בצמחים רבים מידיי, כך שלא יהיה מקום לזוז בגינה והשמש לא תצליח להיכנס מבעד לצמחים הסבוכים.

בגינות קטנות יותר נקפיד לשתול פחות עצים, ויותר צמחים נמוכים ורכים על מנת שלא ליצור תחושת צפיפות ומחנק. בגינות בעלות שטח גדול יותר, נוכל לשתול עצים רבים יותר ולהרבות באלמנטים נוספים של עיצוב הגורמים לגינה להיראות טבעית, כמו שימוש באבנים טבעיות, בשיחים סבוכים וכדומה. אם ברצוננו לשבץ בריכה בתוך הגינה, חשוב להתייחס לשטחים. הבריכה צריכה להיות מותאמת לגודל הגינה, וכדאי שלא תשתלט על הטעם העיצובי של הגן אלא תשתלב איתו. נמקם את הבריכה לרוב במרכז הגינה או בצד מרוחק שלה, על מנת שנוכל לשמור על האווירה של הטבע והתחושה שכאילו אנו ממוקמים במעיין מים טבעי המוקף בצמחייה.

לחצו כאן למידע נוסף על עיצוב גינה פרטית