לבתי קרקע רבים מוצמד שטח מסביב המשמש כגינה של הבית. לרוב, הגינה עצמה אינה מגיעה עם צמחייה ירוקה ופורחת, אלא צריך לשקם את השטח ולהקים את הגינה מאפס. הגינה צריכה לשלב אלמנטים של עיצוב, לצד אלמנטים של נוחיות ויעילות, וכמובן אלמנטים של צמחייה, פרחים, ירוק וטבע.

הקמת גינות פרטיות – כיצד מקימים גינה בצורה יעילה ופרקטית?

 הקמת הגינה פרטית תיעשה בצורה היעילה ביותר אם ניתן לחזות מראש למה הגינה תשמש. האם יש ילדים בבית, והגינה תהווה לחצר המשחקים שלהם? האם יש חיית מחמד בבית שצריכה לקבל מקום משלה בגינה? האם דיירי הבית מעוניינים בבישול בגינה? או במקום בו ניתן לשבת ולהשתזף? בעת מתן מענה לשאלות המקדימות הללו, ניתן להבין בדיוק מה אנו מצפים מהגינה, ולהקים אותה בהתאם לציפיות ולרצונות שלנו, כדי שתוכל לשרת את הדיירים בצורה המיטבית והפרקטית ביותר.

לעיצוב גינת החלומות
צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

לעיצוב גינת החלומות צרו עמנו קשר

עיצוב גינה לפני ואחרי תל ברוך

לפני ואחרי תל ברוך

לפני ואחרי בפרדס חנה

לפני ואחרי בפרדס חנה

גינה פרקטית

לפני ואחרי ראשון

לפני ואחרי חולון

עיצוב גינות לפני ואחרי מכבים - גינונים

לפני ואחרי מכבים

עיצוב גינות לפני ואחרי בכפר סבא - גינונים

לפני ואחרי בכפר סבא

אילו אלמנטים ניתן לשלב בגינת הבית?

כיאה לגינה, רצוי לשלב בה אלמנטים של טבע. צמחייה ירוקה, פרחים מרהיבים, ואפילו גינת ירק קטנה – כל אלו יתרמו לאספקט העיצובי של הגינה, לאווירת הטבע והשלווה, ולמראה אסטתי עם נגיעות של פראות טבעית שמביא עמה הטבע. לעומת זאת, נוסף על היופי הפראי של צמחייה ופרחים, הם מביאים עמם את הצורך בתחזוקה לא מעטה. יש להשקות את הצמחייה, לשתול צמחים חדשים, ללקט עשבים שוטים וצמחים נבולים, לדאוג שעלי הצמחים או שורשיהם אינם נגועים במזיקים, ובמידה והם נגועים יש לקנות חומרים שונים על מנת להיפטר מן המזיקים. אם דיירי הבית חשים כי אין להם זמן כה רב להשקיע בטיפוח הצמחייה וטיפול בה, ניתן לשלב בגינה אלמנטים אחרים שמזכירים את הצמחייה החיה, למשל, אפשר להשתמש בדשא סינטתי, הנשאר ירוק לאורך כל השנה ולא דורש תשומת לב או טיפול מיוחד. ניתן גם לפזר צמחים מלאכותיים בגינה, שיתנו את האפקט הירוק של הטבע. הגימור של צמחים מלאכותיים לרוב משאיר אותם זוהרים ונוצצים, הגורמים להם להיראות כאילו זה עתה השקו אותם במים.

מבחינת ריהוט הגינה, ניתן להשתמש בעץ על מנת לשמור על הגוונים של צבעי הטבע, ובכלל על האווירה של הגינה. עץ הוא חומר גלם נפלא לרהיטים, שכן ממנו ניתן להכין סוגים שונים ומגוונים של רהיטים לכל שימוש. שולחנות מעץ, כיסאות מעץ, ולבית עם ילדים או חיית מחמד – ניתן למקם בגינה בית קטן מעץ שישמש כמעין מקום משחקים נחמד לילדים ולבעל החיים. בנוסף לרהיטי עץ, אפשר לשלב חומרים כמו קש, סלסילות אחסון, רשתות וכדומה, כדי לשבור את השימוש בעץ אך עדיין להישאר בקו הצבע.

הקמת גינות פרטיות – עם מי כדאי להתייעץ? לפני הקמת גינה חדשה, מומלץ להתייעץ עם מעצב גינות מקצועי או עם אדריכל נוף, על מנת שהקמת הגינה תהיה מקצועית ואיכותית.