מהיום עושים רק הדברת טרמיטים ירוקה לבית

בשנים האחרונות גדלה מאוד המודעות לבריאות הגוף, מה מזיק לנו?, מה משפר את איכות חיינו? וביחד עם זה גברה מאוד המודעות לשמירה על איכות הסביבה. כל אלו הולידו טרנד כלל עולמי והוא הטרנד "הירוק ". יש מושגים כמו בניה ירוקה, תחבורה ירוקה, אנרגיה ירוקה, ואפילו שכונות ירוקות  להן כל מיני פרמטרים מתהליך הבניה דרך מערכות סולריות ועד הפרדת אשפה והולכתה בצנרת תת קרקעית למקומות ריכוז מחוץ לערים.

היות ותחום ההדברה נחשב (ובצדק) כתחום הפוגע בבריאות ובסביבה ומנגד אי אפשר לתת לטרמיטים להסתובב בבתינו ובמיוחד בגינה ולא רק בגלל הגועל שהם מעוררים בנו או הפחד והרתיעה אלה בעיקר בגלל יכולת העברת מחלות זיהומים חיידקים שמגיעים יחד איתם היות והם שוכנים בבורות ביוב פחי אשפה ע"ג פגרים ונבלות.

יחד עם הטרנד הירוד שעוטף אותנו מכל כיוון המודעות לבריאות והגנה על הסביבה פותחו בשנים האחרונות חומרי הדברת טרמיטים העומדים בקריטריונים של הגנת הסביבה אך חשוב מכך שומרים על בריאותנו כלקוחות ומדבירים באחד. פותחו סוגי כימיקלים בעלי רעילות נמוכה במיוחד אך חשוב מכך כימקלים אלו רעילים עבור החרקים בלבד. כמובן שאם חלילה נשתה את החומר אזי ניפגע (בדיוק כמו אקונומיקה, אצטון ביתי, או כל חומר ניקוי אחר ) אך בשימוש נכון לא נשקפת סכנה.

הדברת טרמיטים  ירוקה: יש כזה דבר !

פרט לחומרי ריסוס ברעילות נמוכה פותחו עוד שורה של מוצרים שנותנים מענה יעיל מאוד, בטוח מאוד ואפקטיבי לא פחות . מוצרים אלו מיושמים בבית בצורה בטוחה, אין צורך לצאת מהבית, אין פחד לחשיפה לחומר הדברה מסוכן ואם יישום נכון של מדביר מורשה שמכיר את הרגלי החיים של החרקים, מקום מרבצם, יודע היכן נמצא הקן או הביצים יגיעו גם תוצאות טובות.

ג'ל נגד טרמיטים – מדובר בחומר סמיך מאוד המגיע בתוך מזרק. הג'ל מכיל חומרי מזון עבור הטרמיטים, חומרי משיכה, חומר משמר ובנוסף רעל מיוחד שפוגע רק בחרקים. את הג'ל המדביר מזריק לנקודות נסתרות אשר אין אליהן גישה לבני אדם או חיות הבית. המדביר יודע בדיוק היכן הנקודות הרגישות בכל בית ובכך למעשה מושך את הטרמיטים לאכול את הג'ל בנקודות נסתרות.

ג'ל נגד תיקנים – בדיוק כמו הג'ל נגד טרמיטים מדובר בחומר סמיך מאוד המגיע בתוך מזרק. הג'ל מכיל חומרי מזון עבור התיקנים, חומרי משיכה, חומר משמר ובנוסף רעל מיוחד שפוגע רק בחרקים. את הג'ל המדביר מזריק לנקודות נסתרות אשר אין אליהן גישה לבני אדם או חיות הבית. המדביר יודע בדיוק היכן הנקודות הרגישות בכל בית ובכך למעשה מושך את התיקנים לאכול את הג'ל בנקודות נסתרות. התיקנים אוכלים את הג'ל ומעבר לפעולת האכילה יש ניצול של הרגלי אכילה של התיקנים לטובת ההדברה ,תיקנים צעירים ניזונים מצואת הבוגרים ומעבר לכך תיקן מת נאכל ע"י שאר התיקנים . כך יוצא שתיקן שאכל את הג'ל הצואה שלו מורעלת ונאכלת ע"י הדור הצעיר וכשהוא עצמו מת מרעלת הג'ל הוא נאכל ע"י אחרים והם מורעלים.

הקמת גינות – עם מי כדאי להתייעץ? לפני הקמת גינה חדשה, מומלץ להתייעץ עם מעצב גינות מקצועי או עם אדריכל נוף, על מנת שהקמת הגינה תהיה מקצועית ואיכותית.