מה זה דשא סינטטי?
דשא סינטטי זהו סוג של חיפוי העשוי מחומרים סינטטיים מיוחדים המשווים לו מראה של דשא טבעי, כך שהוא משמש כתחליף למדשאה אמתית. בעבר השתמשו בדשא הסינטטי בעיקר במגרשי ספורט על מנת לחסוך את עלויות אחזקת הדשא, אך עקב ההצלחה של פיתוח זה במשך הזמן נעשה בו שימוש גם במקומות ציבוריים שונים וכן במקומות פרטיים כמו שילובו בגינה הביתית.

יתרונות הדשא הסינטטי

  • חסכון בעלויות אחזקה – הדשא הסינטטי אינו דורש השקייה, ככה אנו חוסכים המון בהוצאות המים.
  • עמידות – הדשא הסינטטי עמיד מאוד ומחזיק לטווח ארוך יותר לעומת הדשא הרגיל. בנוסף לכך, בניגוד לדשא הטבעי המצריך עבודת תחזוק רבה על מנת לשמר על איכות הדשא, הדשא הסינטטי מחזיק לטווח ארוך כשבנוסף לעובדה שהוא אינו מצריך השקיה הוא גם אינו מצהיב בחודשי הקיץ הלוהטים ואינו זקוק לאור שמש (כך שניתן להצליל אותו באופן חופשי).
  • מוצר ירוק – דשא סינטטי איכותי זהו מוצר ידידותי לסביבה, הדבר בא לידי ביטוי במיוחד במדינתנו "היבשה" בה כל טיפת מים חשובה. כמו כן אין שום צורך בשימוש בהדברה, כיון שהוא אינו מושך מזיקים שונים.
  • שימוש מגוון – ניתן להשתמש במשטח לשם הצבת ריהוט גן, פינות ישיבה וזולה, פינות משחקים לילדים ועוד מגוון אלמנטים לעיצוב הגינה. העובדה שאין צורך בשימוש בהשקייה וממטרות הופכת את משטח הדשא הסינטטי לגמיש יותר כך שלמעצבי הגינות יש מרחב פעולה גדול יותר בעיצוב הגינה.

התקנת דשא סינטטי בגינה

עיצוב גינת גג עם דשא סינטטי כיום יש מגוון משטחי דשא סינטטי העשויים מחומרים שונים המתבטאים באיכויות שונות. כך שבשלב הראשון מומלץ להיעזר בשירותיו של אדריכל נוף – מעצב גינות אשר יסייע לכם לבחור דשא סינטטי איכותי שישרת אתכם נאמנה לטווח ארוך. לאחר בחירת הדשא יש להכין את השטח על ידי ריסוס המקום בקוטל עשבים, ניקוי השטח מאבנים, שורשים וצמחייה וכן תיחום מדויק של שטח הדשא המיועד. בשלב הבא אנו נכין את התשתית לדשא על ידי פיזור שכבה בגובה של 5 ס"מ של שכבת חצץ שומשום ופרישת יריעה גיאו-טכנית המאפשרת חדירת מים ובנוסף מהווה גם שכבה נוספת המונעת צמיחה של עשבים שוטים. לאחר מכן יש לפרוש פרוש את הדשא הסינטטי עצמו, כשמומלץ לצמצמם את מספר החיבורים במידת האפשר. כעת יש לחתוך את המרבדים באמצעות סכין יפנית בצורה יסודית ומדויקת בהתאם לתוואי השטח שתכננו. התהליך מסתיים בהתאמה והדבקה של הדשא, כאן חשוב להקפיד כי היריעות של הגשא סימטריות, צמודות ואינן עולות אחת על השניה. לאחר שהדבקנו את היריעות אנו נקבע את הדשא לאדמה באמצעות יתדות מגלוונים, נמלא חול במידת הצורך (במידה והמשטח דורש מילוי חול) ונבריש את סיבי הדשא נגד כיוונם.

התקנה מקצועית על ידי אדריכל נוף

חשוב מאוד להקפיד על התקנה מקצועית של הדשא הסינטטית, טרם ההתקנה יש לתכנן היטב את השטח וכן יש לעשות שימוש באביזרים המתאימים לדשא הסינטטי, אחרת ההתקנה תתבצע בצורה לא נכונה ותוביל להרס של הדשא ולבזבוז כספים רבים. גינונים בעלת ניסיון של מעל ל-20 שנה בהתקנות דשא סינטטי כחלק משירותי עיצוב הגינה המקצועיים שלנו. אדריכל נוף המומחה בעיצוב גינות יבחר עבורכם דשא סינטטי איכותי המתאים בדיוק לצרכים שלכם וידאג להתקין אותו בצורה יסודית ואסתטית, כך שתוכלו להפיק ממנו את המיטב.