סלעים מהווים את אחד האלמנטים הנפוצים והבסיסיים בעיצוב הגינה הפרטית שלנו. הסלעים תורמים למראה הגינה, יוצרים חיבור עם הטבע ולאווירה. מעבר התרומה למראה העיצובי האבנים והסלעים משמשים כאלמנטים לתיחום חלקי הגינה והבית ותורמים לאווירה הנעימה בגינה.

עיצוב גינה עם סלעים ואבנים

אבני מדרך וריצוף – אבנים שטוחות המשמשות כאבנים למדרך שבילי הגינה וכן כאמצעי לתיחום אזורים שונים בגינה. אבנים אלה מגיעות במגוון צבעים וגדלים, כך שניתן להתאימה ולשלבה עבור כל גינה. אבני המדרך עשויות מחומרים שונים, אם זה מאבן שיש, סלעי בזלת, שכבות ועוד.

ריהוט אבן – אלמנטים שימושיים לשדרוג מראה הגינה הם רהיטים מאבן המשווים לגינה מראה עתיק ויפהפה.

חלוקי נחל – חלוקי הנחל אלו סלעים המגיעים במגוון גדלים וצבעים והם תורמים רבות למראה העיצובי של הגינה, ניתן לשלבם לאורך השבילים בגינה, לצעד אלמנטים של מים, לחיפוי משטחים ועוד.

אלמנטים של מים – באבנים נעשה גם שימוש לתיחום בריכות נוי, מזרקות ואלמנטים אחרים של מים. כמו כן, אלמנט פופולארי נוסף בתחום הגינה הם סלעים עם נביעות המעניקים לגינה מראה פסטורלי ומעבירים תחושות שלווה ורוגע.

יתרונות השימוש בסלעים ואבנים

הסלעים והאבנים הן אמצעי חיפוי נפלא לגינה, הם יוצרים מראה אסתטי ובנוסף לכך הם לא זקוקים להשקיה כך שאנו חוסכים בבזבוז מים. האבנים גם שומרות על קרקע נקיה ואין צורך בשימוש בחומרי הדברה וריסוס שמזיקים לסביבה. כך שהאבנים והסלעים מעבר להיותם אלמנטים עיצוביים לגינה מהווים גם אמצעי ידידותי לסביבה.

תכנון ועיצוב הגינה עם סלעים ואבנים בגינונים

עיצוב גינות עם סלעים ואבנים יש לתכנן בקפידה, הן מבחינת השטח, המיקום והן שילובם עם האלמנטים השונים בגינה, אם זה אבני מדרך על הקרקע, אם זה אבנים על דשא, שילוב עם אלמנטים של מים ועוד. שימוש נכון באבנים וסלעים יכול לשדרג פלאים את מראה הגינה, בגינונים אנו מומחים מעיצוב גינות עם סלעים ואבנים, תוך כדי שילוב הרמוני מושלם לתנאי השטח והאלמנטים השונים בגינה.

השרות הנוסף שאנו ממליצים לעיין בו הינו הקמת גינות גג יפות שווה ביקור!

Enregistrer