בצורת הבנייה הרוויה כיום, לרוב האנשים אין חצרות וגינות גדולות או שטחים אינסופיים הניתנים לעיצוב ועיבוד. גינה קטנה היא פתרון אידיאלי לקדמת הבית, לחלל פנימי בין בתים, או לחלקה מאחורי הבית. תחזוקת גינה קטנה מעין זו היא קלה ונוחה, ואינה דורשת הוצאת כסף רב על השקיה ועל טיפוח. עקב הגבולות הפיסיים המוגבלים של הגינה, הותאמו שיטות מיוחדות לעיצוב גינות קטנות שמקנות תוצאה שאינה פחותה מגינה גדולה ומרשימה. בגינה קטנה ניתן לגדל צמחים רבים ומיוחדים בכל פינה. בין אם צמח מטפס המלבלב כל ימות השנה, ובין אם צמחי תבלין ונוי, חשוב להתאים צמחייה לחלל הקיים ולדעת איך היא תראה בעתיד, שלא תשתלט על כל השטח. הגינה הקטנה יכולה להיות מעוצבת למשעי ולהכיל את כל הפונציות הנחוצות.

תכנון והקמת גינה בבית מינימליסטי בכרכור

עיצוב ותכנון גינה בדירת גן בהרצליה

תכנון והקמת גינה בדירת גן מעל חניון ברעננה

תכנון והקמת גינה בבית כפרי מדורג בזכרון יעקוב

תכנון והקמת גינה בבית מודרני ברמות השבים

גינות מעוצבות

תכנון גינה בדירת גן בכרכור

גינה קטנה ויתרונותיה:

– עלויות זולות יותר מגינות גדולות הדורשות טיפול אינטנסיבי והשקעה כלכלית גבוהה.
– יכולת טיפול פשוטה אשר תתבצע על ידי בעל הגינה באם ירצה בזאת.
– מראה מרהיב במעט כלים ואביזרים.
– תחושה אינטימית ורומנטית שיוצרת הגינה עבור בעליה.

איך מעצבים גינה קטנה?

ראשית יש לתכנן את הגינה על כל מרכיביה. חשוב לבדוק אילו צמחים מתאימים לגינה על פי טיב האדמה, האור והלחות באוויר ולהזמין את הצמחים לאחר אישור גנן או מומחה. מומלץ להיעזר במעצב גינות בעל ניסיון בעיצוב גינה קטנה לפני הזמנת הצמחים. לאחר מכן, יש לתכנן את סידור הרהיטים או האביזרים העיצוביים הנלווים לגינה למדוד אותם ולראות שהם נכנסים לחלל הקיים ואין הרגשה של צפיפות. אביזרים אלה אמורים לשמש לנוי ואסתטיקה, וכן לשימושים פרקטיים כגון ישיבה, אחסון ועוד. מומלץ לתכנן את הגינה כך שתתאים את עצמה למבנה הבית ולא תחרוג מצבעים קיימים בצורה חריפה. יש לשתול את הצמחים בצרורות ולא ליצור רווחים מיותרים. כל שטח בחלל הקטן חשוב ועליו להיות מעוצב בקפידה, אך לא בצורה עמוסה לעייפה. תאורה הינה גורם מכריע באווירת הגינה. שלבו צבעים רכים עם צבעים עזים והישארו נאמנים לטעמכם האישי ולקו הכללי בו בחרתם.

באילו צמחים בוחרים?

יש להבדיל בין צמחים אותם אתם אוהבים ובין צמחים שניתן לשתול בגינתכם. למזלנו, רשימת הצמחים הניתנת לשתילה בתנאי ארצנו הקטנה הינה ארוכה. רצוי אם כן להתייעץ עם מומחה עיצוב גינות פרטיות אשר ידריך בכל הנוגע לצמחיה מטפסת, לצמחי תבלין עמידים, לפרחי נוי ולעצים קטנים. רצוי לבחור צמחים המתאימים לתקציב שלכם ולשלבם זה עם זו. בחרו צמחיה שאינה עדינה מדי לתנאי גינה פתוחה, אלא צמחיה שנוטה לשרוד בכל תנאי. נקו את הגינה לפני השתילה מכל עשב שוטה ומכל אבן העומדת בדרככם. רכשו צמחים שצורכים את אותה כמות המים וכך תחסכו בהשקיה מיותרת ובבזבוז מים. כמו כן, חשוב לא להעמיס בצבעים רבים מדי על מנת לא לבלבל את העין, ולנסות לגוון בצורות הפרחים לפי גבהים, רוחב, עומק צבעים וטקסטורה. זכרו כי עיצוב גינות קטנות היא אומנות שמטרתה להפוך כל חלקה קטנה לגן עדן עלי אדמות. עצבו את הגינה בחוכמה וברגישות וקבלו עצות ממומחים בדבר.

מומלץ לבקר בעמוד ראשי העוסק בתחום עיצוב גינות בהתאמה אישית לצורכי הלקוח
השרות הנוסף שאנו ממליצים לעיין בו הינו הקמת גינות גג יפות שווה ביקור!

לעיצוב גינת החלומות
צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

נשמח לענות על כל שאלה