פנג­-שואי – פרוש מילולי רוח מים הינה תורה סינית עתיקה הידועה כבעלת כוח ועוצמה ליצירת שינוי וריפוי בחיים. המים הם אחד מחמשת היסודות בפנג­-שואי – עץ, אש, אדמה, מתכת, מים, הם מקור החיים והשפע.

שלבים בבניית אלמנט מים

נביעה של מים מסלע

בריכות שיקוף

בריכות נוי

אלמנטים יחודיים

מים זורמים מייצגים כסף ושפע חומרי, גמישות, רגישות, עומק וזרימה, ניקיון וטוהר אלמנטים של מים כמו בריכות נוי, מפלים, מזרקות
ומעיינות הם כלים רבי עוצמה לתיקון לפי תורת הפנג­-שואי – אך יש להשתמש בהם בזהירות ולדעת היכן למקמם. המים בזרימתם יוסיפו לגינה צלילים וימשכו אליהם בעלי חיים אלמנט מים בגינה יוסיף עניין ויהווה נקודת מוקד שתעורר את החושים: שמיעה, ראיה, מישוש, ויצור אוירה קרירה, נעימה, מרגיעה ואסטטית. את אלמנט המים יש לבחור בהתאם לגודל הגינה ולסגנונה.
רמת הטיפול הנדרשת לתחזוקה ולמקמו באזור מתאים בגינה – גם מבחינה אסטטית וגם לפיעקרונות הפנג-שואי אזורים מתאימים למיקום אלמנטים של מים:
האזור הצפוני – לחיזוק הקריירה ועידוד הזרימה בחיינו, כאן יכולה להתאים בריכה עם עומק, דגים וצמחית מים או מזרקה מפל וכד’.
האזור המזרחי – לחיזוק הבריאות, כאן מתאים אלמנט של מים נקיים וטהורים.
האזור הדרום ­מזרחי – על מנת למשוך את השפע לחיינו מתאים בריכה עם דגי זהב, או מפל מים זורמים, מזרקה וכד’.
אין למקם את המים בגב הבית רצוי באזור הכניסה לבית או ליד פינת ישיבה, כדאי שאלמנט המים ייראה גם מתוך הבית על ידי כך נכניס את הגינה לבית. כמו כן יש לדאוג לכך שכוון זרימת המים יהיה אל הבית ולא מהבית החוצה על מנת למנוע בריחת השפע מהבית אין להרבות באלמנטים של מים באותה גינה – רצוי מקור מים אחד.

לעיצוב גינת החלומות
צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

לעיצוב גינת החלומות צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם